Action og Bistand på Sunnmøre!

Action/bistand • Elevbloggen • 03 / oktober / 26

Action og bistand har hatt sin første linjetur til Fiskå på Sunnmøre!! Her har vi vært så heldige å bli kjent med Randi Irene, som vi senere i vinter skal reise til Øst-Afrika med:)

På søndag pakket vi bilene, og gjorde oss klar til en 10 timers kjøretur fra Grenland til Sunnmøre. Heldigvis gikk turen fort med quiz, snacks, god musikk og et par stopp på veien. Da vi ankom Fiskå, sto middagen allerede klar på bordet og det var bare til å nyte kvelden:)

Første dagen startet rolig med en felles frokost. Deretter bevegde vi oss bortover til Helgøy Gartneri hvor vi arbeidet et par timer til inntekt for Make Possible. Vi fikk servert sveler og brus etter en god innsats i drivhuset:)

Vi tok så turen til Hakallegarden, hvor vi fikk hilse på, kose med og mate masse ulike dyr! Selv om det var mange kule gårdsdyr her, var kattungene en klar favoritt;)

Dag 2! På tirsdag kjørte vi til Stad (Hoddevik) hvor vi gikk fjelltur til Mosekleivhornet. Både utsikten og været var på topp, noe som gjorde turen enda bedre! På toppen nøt vi utsikten, spilte volleyball, danset skoledansen og tok selvfølgelig masse fine bilder:)

Videre tok vi turen til Ervika hvor vi grillet pølser, spilte kort og noen tok også turen opp på Hovden:)

På kvelden kjørte vi til slutt til Vestkapp. Det er Norges vestligste fastlandspunkt. Vi dro hit for å se på den fine solnedgangen og nyte resten av kvelden sammen. En fantastisk måte å avslutte tirsdagen på.

For en nydelig utsikt!

Dag 3. Onsdag var vår siste dag i Sunnmøre før avreise på torsdagen. Dagen startet med frokost før vi så dro på en fin fisketur med familiebåten til Randi-Irene. Det første vi gjorde var å sjekke krabbeteinerene vi hadde satt ut dagen før. Her var det god fangst og vi fikk totalt 12 krabber med oss! Etter krabbeteinerene, var vi godt i gang med fiskingen. Både været og tålmodigheten var på topp, men fangsten var ikke like lykketreff. Etter et par timer fikk vi tak i noen fisk, før vi så bestemte oss for å ta turen innover mot land igjen.

Dagen videre bestod av en koselig sjømataften av fangsten vi blant annet hadde fått tidligere. Senere ble det fyrt opp til bålpanne, også avsluttet vi dagen med deep talk og mer kortspill.

Torsdag var det tid for avreise hvor vi pakket bagen og kjørte mot Grenland. Vi takker Randi-Irene for gjestfriheten, alle opplevelser og utrolig fine dager sammen<3

Hilsen Sara og Thea❤️

Bli med på et år med action, eventyr og sport.

SØK NÅ