Drømmer du om å spille fotball under blå himmel, kjenne rytmen i afrikansk angrepsfotball – og samtidig oppleve eksotiske kulturmøter, dramatiske savanner og krystallklare strender? Dette er linja for deg.
På banen:
- Spill fotball med et snev av afrikansk spillestil – teknisk, lekent og offensivt. Vi trener variert og målrettet, og du styrker både individuelle ferdigheter og lagfelleskapet – også gjennom godt samarbeid med Eidanger IL og vår søsterlinje Fotball Europa.
- Når vinterkulden siger på hjemme, kaster vi oss over futsal, sandfotball og footvolley – i tillegg til sandvolleyball, padel og styrketrening for en allsidig og helhetlig fotballform.
På reise – det aller mest unike:
- Dra med oss til Øst-Afrika – vi reiser til Nairobi og Arusha, og møter fotballens viktige rolle i lokalsamfunnet. Du får besøke fotballprosjekter, spille kamper og kanskje oppleve en uoffisiell landskamp!
- Opplev safari og strandliv i samarbeid med linjen Action og Bistand – der natur, dyreliv og eksotiske omgivelser gir en unik farge til året ditt.
Kultur og natur i skjønn forening:
- Tenk deg å trene og spille fotball om morgenen, stikke å kite eller snorkle på dagen, nyte en deilig middag med klassekameratene dine på kvelden – og hele veien befinne deg ved og i krystallklar sjø – hvor sanden er varm og luften dufter av krydder.
- Møt mennesker, språk, tradisjoner og musikk som pirrer nysgjerrigheten din og utvider horisonten – alt i en trygg og engasjerende ramme.
- Opplev kontrastene: fra grønne savanner og majestetisk dyreliv til stille, vakre strender – med fotballen som fellesnevner.
Samlet opplevelse:
|
Element |
Hva venter deg |
|
Fire sesonger med fotball |
Variert, teknisk, lekent og sosialt |
|
Reiseopplevelser i Kenya & Tanzania |
Fotball i kultur, safari, strand og fellesskap |
|
Kultur i møte med natur |
Aktiviteter, reise, spill – alt i én linje |
Fotball Afrika handler ikke bare om fotball – det er også et år der du får oppleve, lære, le og leve. Et år der du står i skyggen av akasietrær på savannen, hører bølgeskvulp og lever i en fantastisk rytme med menneskene du møter.
Dette får du
- Fire sesonger med fotball;
Variert, teknisk, lekent og sosialt utviklende - Reiseopplevelser i Kenya & Tanzania:
Fotball i kultur, safari, strand og fellesskap - Kultur i møte med natur
Aktiviteter, reise, spill – alt i én linje
Dette stiller vi med
- Kunstgressbane 11-er
- Naturgressbane 7-er
- Stor gymsal
- Sandvolleyhall
- Sandvolleybaner
- Styrketreningsrom

Lærer
Martin Buland
Martin er ny som lærer i Grenlands-teamet, likevel er han godt kjent med skolen. han var elev på Fotballinja 17/18 og stipendiat på Action og Bistand året etter. Han er nyutdannet fra NTNU med en mastergrad i idrettsvitenskap der ledelse og motivasjonsteorier har vært blant hovedtemaene. Med andre ord er han glad i lagånd, dugnadsarbeid og å få til meningsfulle ting sammen i team. Han brenner for bistandarbeid og ønsker å knytte arbeidet på Grenland til prosjekter som hjelper barn og ungdom i Kenya og Tanzania til å følge fotballdrømmen og ta utdanning samtidig. Han spiller for tiden på det lokale fotballaget, Eidanger, som er i toppen av 4. divisjon. I fire år har han vært spillende trener på NTNUI Futsal som rykket opp til eliteserien i Futsal i 2023. Visjonen vår om «et Løft for Livet» er noe Martin sterkt identifiserer seg med, og håper å kunne bidra til på en god måte.

Lærer
Amund Haaland Aano
Jeg heter Amund Haaland Aano, er 27 år gammel og er fra Stavanger. Jeg er utdannet faglærer i kroppsøving og idrettsfag fra Norges Idrettshøgskole. Jeg elsker og bruker mye av tiden min på forskjellige idretter og aktiviteter, og er veldig glad i folk. Jeg er glad i å reise, oppleve kulturer og jobbe med prosjekter som hjelper mennesker, noe som gjør at jeg virkelig ser frem til en linje full av action, menneskemøter og bistand!

Et år med opplevelser og minner for livet. Et klasse og skolemiljø som er helt unikt, som jeg aldri kommer til å oppleve igjen. Et år jeg aldri kunne vært foruten, Grenland ga meg venner for livet.Magne Vorhaug






