Tirsdag til onsdag var reiselivsklassen på tur sammen til Oslo! Turen besto av blant annet besøk hos synagoge og på museum, guiding i sentrum, god stemning og pizza!!
Tidlig på tirsdag morgen dro reiselivsklassen fra tunet på Grenland for å ta toget inn til Oslo!
Første stopp på turen vår var et besøk hos Det Mosaiske Trossamfunn, som er en av to synagoger i Norge. Her lærte vi blant annet litt om jødisk kultur og historie. Et veldig spennende og lærererikt besøk med flinke guider som tok oss godt i mot!

Etter det var det tid for å sjekke inn på hostellet vi skulle bo på! For mange ble en natt på hostell en spennende, positiv og ny opplevelse! Vi bodde på «Bunks at Rode» et veldig moderne og kult hostell med veldig fin standard!
Videre gikk turen vår til Munch-museumet, her var det mye spennende både å se og å gjøre! Museumet har over 42000 gjenstander/ verk på utstilling, så vi fikk ikke sett absolutt alt, men vi fikk sett det viktigste! “Pikene på broen”, “Livets dans” og “Skrik” for å nevne noen høydepunkt! «Livsblod» var på utstilling når vi var på besøk. «Livsblod» er navnet på en utstilling ved Munchmuseet som viser Edvard Munchs kunst i sammenheng med historiske gjenstander fra helsevesenet. Mye spennende å se her!

Det neste på timeplanen vår var å guide hverandre gjennom Oslo sentrum. På forhånd hadde klassen blitt delt inn i grupper, og fått en severdighet hver som vi skulle finne informasjon om og dele med resten av gjengen. Turen vår gikk blant annet innom Operahuset, stortinget, Oslo rådhus, Nasjonaltheateret, Universitetet og Slottet. Mange spennende fakta om noen av Norges viktigste bygg.

Det siste vi gjorde sammen den første dagen var å spise pizza på Peppes Pizza sammen, noe som ble en sosial og fin avslutning på en fin dag sammen.
Dagen etterpå hadde vi litt fritid før toget gikk tilbake til Grenland! Flere benyttet muligheten til å møte venner og familie, og de fleste benyttet den for å dra på litt shopping!
Gledes allerede til neste tur sammen med den fantastiske gjengen!